Dacia Duster – ceník

Dacia Duster 4x4Cena je v souvislosti s vozem Dacia Duster asi nejdiskutovanějším slovem. Je to právě cena, která toto SUV tolik proslavila a díky níž toto Rumunské auto posbíralo již několik desítek cen od nejrůznějších automobilových časopisů, magazínů, pořadů atd.

Přestaňme ale chodit kolem horké kaše. V březnu 2013 je dle oficiálního ceníku možné pořídit nejlevnějšího Dustera v nejsociálnější výbavě za 249 900 Kč. Za tyto peníze získáte variantu se zážehovým motorem 1.6 16V o výkonu 77 kW a pohon dvou kol.

Dacia má pro své Dusteru chtivé zákazníky připraveny celkem 3 balíčky výbavy – Access (základní), LS Cool (prostření) a Arctica (nejvyšší). Dle Vámi zvolené výbavy a motorizace se může cena vyšplhat až na 384 900 Kč, což vlastně není vůbec špatné. Dalším faktorem ovlivňující cenu vozu je samozřejmě také to, zda má pohon všech čtyř kol, nebo jen dvou. Dacia si pohonu 4×4 cení na 50 000 Kč, to je tedy částka, o kterou jsou 4×4 dražší oproti stejným variantám, které však mají pohon jen dvou kol.

Kompletní a aktualizovaný ceník najdete zde.

Nezapomínejme, že Dacia na Duster poskytuje záruku, která trvá do doby, než ujedete 100 000 km, maximálně však po dobu 3 let. Pokud využijete možnosti financování skrze Dacia finance, tak si můžete užívat záruky (a bezstarostného spánku, alespoň co se auta týče :) ) po dobu 5 let, ovšem stále jen na 100 000 km.