Dacia Duster si po 3 letech zachovává 34% své hodnoty

Dacia Duster uvnitřNěkteří lidé jsou z Dacia Duster nadšení – líbí se jim jízdní vlastnosti, zavazadlový prostor, spotřeba a další vlastnosti a zkrátka by si auto nejraději koupili, ale mají iracionální strach z jedné věci – z rapidního poklesu hodnoty auta. Samozřejmě stejně jako všechna ostatní auta, i cena Dusteru postupem času klesá. Jde o to, jak rychle. Odpověď na tuto otázku přináší studie britské agentury CAP, která se zabývá problematikou poklesů hodnoty automobilů.

Z výsledků studie vyplývá, že Dacia Duster si uchovává po 3 letech 34% své původní hodnoty. V porovnání s konkurenčními vozy v tomto segmentu, které mají vyšší počáteční cenu, je to jen o 2% méně.

Marketingový ředitel britské Dacie Phil York výsledky studie okomentoval slovy:

Všichni víme, že Dacia Duster je skvělou volbou pro každého, kdo touží po praktickém, cenově dostupném a spolehlivém SUV. Studie CAP posiluje naši víru, že je to velmi atraktivní model pro britské zákazníky. Pochybuji o tom, že poté, co se v Dusteru projedou, se s ním budou chtít někdy rozloučit. Ovšem pokud jej budou někdy potřebovat prodat nebo vyměnit za nový Dacia model, nepřijdou o mnoho peněz. Raději nepřemýšlím tom, jak cena Dacia Sandero rozdrtí konkurenci v blízké budoucnosti.